September znamená nielen začiatok školského roka, ale pre mnohých z nás aj nový začiatok našich služieb. Možno ťa čakajú prvé mládeže a potrebuješ nápady na témy, icebreakre či chvály, alebo začínaš novú skupinku. Na webe sme toho pridali už veľa, a preto som pre teba pripravila zoznam niekoľkých nápadov, ktoré stoja za to, aby si ich vyskúšal!

Skupinka

Vediem dievčenskú skupinku

Ak vedieš skupinku dievčat, s ktorými sa chceš viac rozprávať o témach ako hodnota, vzťahy alebo charakter, odporúčame ti sériu od Barborky Linkeschovej s názvom Cennejšia než perly s krásnou grafikou na stiahnutie alebo ak by si chcela ešte viac materiálov, inšpiráciu nájdeš aj vo videu od Lenky Šimočkovej.

Začínam novú skupinku

Ak začínaš novú skupinku (možno s ľuďmi, ktorí prišli na letné campy), môžete spolu študovať sériu Stvorení pre vzťah, ktorá vás prevedie veľkým príbehom vzťahu medzi Bohom a jeho ľudom, ktorý sa vinie celou Bibliou a preto sa začítame do prvej a poslednej kapitoly celého Písma. 

A ak by si chcel vyskúšať ešte väčšiu výzvu, čo tak s niekoľkými mládežníkmi prečítať celú Bibliu za pol roka? O tom, ako sa to dá a čo také stretnutia obsahujú, sa viac dočítaš v článku.

Mládež

Hľadám sériu tém na mládež

Ak máte radi série tém, na pointonline.sk ich je hneď niekoľko. Ak sa tvoji dorastenci a mládežníci radi rozprávajú o rôznych postavách Biblie, môžeš zvoliť sériu Osobnosti, ktorá sa končí tematickou párty. Ak však radšej diskutujú, čo tak hovoriť o rôznych paradoxoch, kde Biblia a svet na prvý pohľad idú proti sebe?

Hľadám pripravené stretnutie mládeže

A ak máš radšej pripravenú mládež aj s videom a aplikáciou, odporúčame tieto dve: o Jóbovi či Abrahámovi.

Icebreakre

Po toľkých mesiacoch online si už možno zabudol, ako robiť icebreakre naživo! Neboj sa, na webe ich stále máme dosť. Či sa už chcete lepšie spoznať, zabaviť sa alebo vážnejšie diskutovať, nápady nájdeš v sekcii Mládež – Icebreakre, alebo v sekcii Učeníctvo – Aktivity.

Chvály

Ak budeš v tomto roku viesť chvály, chceme ťa povzbudiť! Veľmi si vážime službu, do ktorej si sa odhodlal a vieme, že to môže byť veľká výzva. Darinka Malá aj pre teba napísala články o tom, ako sa pripraviť pred tým, než chvály vedieš, či už sám alebo s kapelou. Dočítaš sa o tom viac v týchto článkoch.

Ak však na tvojej mládeži nemáte možnosť mať chvály naživo, môžete si pustiť niektoré z 8 videí, ktoré sme pripravili aj pre teba. Nájdeš ich pod názvami: Chvály na tvoju online mládež a pripravili ich hudobníci z celého Slovenska.

Osobný rast

Popri službe nezabúdaj aj na svoj osobný rast! Či už ti viac vyhovujú knihy alebo podcasty, tu je niekoľko inšpirácií.

Ak máš rád rôzne webstránky a appky, prečítaj si tento článok a vyskúšaj tipy od Marka.

Ak si fanúšik appiek, vyskúšaj napríklad túto, v ktorej si sprevádzaný modlitbami a stíšením. 

Aj naďalej chceme na tento web pridávať materiály a zdroje, ktoré potrebuješ. Ak ti niečo chýba alebo vidíš konkrétnu potrebu, istotne nám daj vedieť. Sme vďační za každú spätnú väzbu aj inšpiráciu.