Pred rokom sme vydali článok o online modlitebnej miestnosti, v ktorej sa môžeš stíšiť, ďakovať a prosiť za potreby rôznych krajín strednej a východnej Európy aj misionárov, ktorí v nich slúžia.

Dnes ti chceme predstaviť novinku: Túto modlitebnú miestnosť nájdeš aj vo forme aplikácie! Ak máš na telefóne systém iOS, môžeš si ju stiahnuť a začať používať. Aplikácia je zatiaľ iba v angličtine.

Neviem ako to je u teba, ale niekedy je pre mňa ťažké vyhradiť si ráno čas na stíšenie, upokojenie a prípravu do nového dňa. Preto som sa rozhodla zapojiť do svojho ranného rituálu používanie tejto appky. Pripravím si čaj, sadnem si do kresla, zapnem si telefón a začnem. Najprv mám čas oslavovať Pána Boha a vyznávať, čo v mojom živote potrebuje zmenu. A potom sa môžem modliť za misionárov a ľudí, ktorým slúžia. Aj vďaka týmto svedectvám a modlitbám sa môžem radovať z toho, čo všetko Pán Boh robí a ďakovať za to. Tento čas je najmä o vďake a oslave.

Ako to funguje?

Môžeš si vybrať 3 rôzne dĺžky modlitieb: 15 minút, 30 minút a 1 hodina, počas ktorých budeš sprevádzaný veršami, zamysleniami a podnetmi. Vieš si zarezervovať konkrétny čas, alebo sa prihlásiť a rovno sa modliť. Na konci svojho času tiež môžeš pridať krátku reflexiu, napr. za ktoré podnety si sa modlil. Tie potom budú zaslané ľuďom, ktorých sa to týka a môžu tak byť povzbudení!

Veríme, že táto aplikácia sa ti bude páčiť a pomôže ti zapojiť modlitbu do svojich denných rytmov. Ak ju vyskúšaš, daj nám vedieť. Radi budeme počuť o tvojej skúsenosti.