Ďakujeme Košičanom, ktorí túto sériu preberali na mládeži a rozhodli sa so svojimi materiálmi podeliť. Keďže si ju pripravovali rôzni speakri, cítiť to aj v rôznom spracovaní a prevedení jednotlivých tém. Každá z nich sa však zaoberá biblickým textom a prepája ho do našej situácie.

Materiály si môžeš stiahnuť a rôzne upraviť podľa vlastnej potreby. Nájdeš tu dokumenty a/alebo prezentácie ku samotnej téme, nie sú to pripravené celé mládeže. Ak sa niečo z toho rozhodneš použiť a budeš k tomu mať nejakú dobrú aktivitku či praktickú výzvu, povzbudzujeme ťa, aby si ju pridal do komentára ako inšpiráciu pre ostatných 🙂

Čo obsahujú jednotlivé prílohy

  • Jonáš I: Prezentácia – obmieňanie textu a otázok k prvej kapitole. Spoločné biblické štúdium založené na diskusii. Spolu 13 otázok na hlbšie pochopenie textu a prepojenie s našimi životmi. V prílohe nájdeš aj poznámky k téme a prezentácii.
  • Jonáš II: Prezentácia – text 2. kapitoly a 3 + 3 otázky k nemu (ohľadom biblického textu + prepojenie na náš život).
  • Jonáš III: Prezentácia + spísaná celá téma k 3. kapitole – v dokumente.
  • Jonáš IV: Prezentácia + rozsiahly outline (body prezentácie) k nej v dokumente.
  • Jonáš V: Pripravený text pre ostatných – stačí vytlačiť a použiť. Je to zhrnutie a aplikácia Jonáša pomocou samostatného času štúdia a reflexie, a pomocou diskusie v dvojiciach/skupinkách.
  • Krásna grafika od Aničky Grešovej.

Ďakujeme za obsah Baške Benešovej, Filipovi Iglaiovi, Aničke Grešovej a Peťovi Linkeschovi.

Fotografia: Abigail Lynn/Unsplash