V auguste 1727 sa začala 24-hodinová modlitebná reťaz, ktorá trvala neuveriteľných sto rokov. Moravskí bratia sa vytrvalo modlili vo svojej komunite v Herrnhute. Modlili sa za prebudenie, jednotu a za to, aby ich Pán Boh používal. Následok týchto modlitieb nenechal na seba dlho čakať a moravskí bratia začali vysielať misionárov do celého sveta. Správy od vyslaných misionárov ešte viac poháňali reťaz modlitieb spoločenstva v Herrnhute, pretože sa obracali k Bohu aj v mene tých, ktorí slúžili ďaleko od domova.

Možno si niekedy premýšľal nad tým, za koho by si si sa mohol modliť a ako byť súčasťou Božieho hnutia vo svojej krajine či Európe. Nie je jednoduché vedieť, ako sa modliť za misionárov, najmä ak nežijeme v ich blízkosti, nepoznáme ľudí, ktorým slúžia alebo aké trápenia a víťazstvá prežívajú. Čo ak by však existovalo miesto, ktoré ti predstaví desiatky misionárov, ich zápasy a prosby a dokonca ťa prevedie celým procesom od stíšenia až po prosby?

Modlitebná miestnosť

Josiah Venture vytvorilo online modlitebnú miestnosť, ktorá je miestom modlitieb za JV misionárov, miestom, kde môžeš počuť ich skutočné modlitebné potreby a predkladať ich Hospodinovi. Zdieľajú tam to, za čo sú vďační aj za čo ešte potrebujú modlitby. Pridávajú nové námety aj odpovede, aby si vedel, ako Boh koná aj cez tvoje modlitby.

Táto modlitebná miestnosť je virtuálna, preto budeš potrebovať dobré pripojenie na internet, aby si mohol vstúpiť počas svojho modlitebného času. Budeš vedený hodinou, ktorá bude obsahovať tvoj osobný čas s Pánom Bohom, rovnako aj modlitebné námety misionárov. Veríme, že toto môže byť najlepšia hodina tvojho týždňa a budeš odchádzať občerstvený.

Vyhraď si čas

Na prihlásenie sa musíš zaregistrovať, potom prejsť do kalendára, v ktorom si budeš môcť rezervovať čas. Momentálne je modlitebná miestnosť v angličtine, ale ak si zarezervuješ čas, nemusíš ho stráviť len v pripravenej miestnosti. Môžeš študovať Božie slovo a modliť sa za námety z tvojho okolia. Budeš však vedieť, že je to hodina vyhradená len pre teba a Hospodina v modlitbách. Dúfame, že budeš prichádzať často a staneš sa jedným z pravidelných modlitebných bojovníkov. 

Boh nepotrebuje modlitby na to, aby mohol konať svoju prácu, no napriek tomu nám hovorí: „V každom čase v Duchu proste vo všetkých modlitbách a prosbách. Pritom bdejte so všetkou vytrvalosťou a prosbou za všetkých svätých.“ List Efezským 6:18

Príď, pridaj sa k modlitbám a staň sa súčasťou Božieho hnutia medzi mladou generáciou v strednej a východnej Európe!

Na tomto linku nájdete Prayer Room po slovensky a po anglicky.