Ak pripravujete aj tento rok špeciálnu veľkonočnú mládež, tak by vás dnešný materiál mohol potešiť. Toto obdobie dáva skvelý priestor na to, aby ste mohli hovoriť o obeti Pána Ježiša a povedať evanjelium. Máme pre vás nápad na modlitebný chodník, ktorý môže nasledovať po téme. Jeho cieľom je prostredníctvom jednotlivých stanovíšť viesť mládežníkov k rozhodnutiu prijať evanjelium. Stanovištia by mali rekapitulovať príbeh spasenia a vytvárať priestor na rozjímanie.

Tento chodník má šesť stanovíšť. Je koncipovaný ako chodník rozhodnutia, ktorý smeruje k výzve prijať Krista, preto je ideálne, ak je uvedený bezprostredne po téme. Je dobré, ak počas toho, ako študenti postupne odchádzajú zo spoločenskej miestnosti, kapela hrá akustickú hudbu alebo aj chvály (podľa toho, čo je prijateľnejšie). Predtým, než mládežníci odídu, je potrebné vysvetliť, že aj keď budú odchádzať v skupinkách, tak ten čas má prežívať každý samostatne, a teda nech zostanú na stanovištiach tak dlho, ako budú potrebovať, bez ohľadu na ostatných.

Je tiež dôležité, aby ste si pri príprave jednotlivých materiálov, rekvizít a miestností dali záležať a pripravili to čo najlepšie. (Napríklad je lepšie, ak jednotlivé inštrukcie alebo verše nie sú len vytlačené na papieri, ale písané rukou. Priestory sú útulné, pekne vyzdobené, osvetlené,…)

Modlitebný chodník, samozrejme, môžete prispôsobiť vašim potrebám, prostrediu, technickému zabezpečeniu… Veríme, že to môže byť skvelý čas na premýšľanie a modlitby s mládežníkmi.

Tento modlitebný chodník bol pôvodne vytvorený ako materiál pre labyrint na KECY tábore.

Fotografia: Alicia Quan/Unsplash