Predstav si túto situáciu: sadneš si k stolu so šálkou kávy alebo čaju, pustíš si hudbu, otvoríš notebook a zápisník a pustíš sa do práce. Vidíš čistú stránku a kopec možností, o čom hovoriť na mládeži a skupinke. Odpiješ si a pomyslíš si: „Tak teda, o čom bude moja téma? Jonáš? Zjavenia Jána? Ako hovoriť evanjelium?“ Prejde päť minút. Desať minút. A strana stále zostáva prázdna. Tento zápas poznáme všetci. Zažila som ho veľakrát.

Plánovanie nám často zaberie čas, ktorý by sme vedeli využiť inak: byť s rodinou, priateľmi, mládežníkmi, odpočívať, vzdelávať sa… A práve preto sme pre teba vytvorili pomôcku.

Na našom webe nájdeš mnoho sérií tém, zamyslení aj nápadov na špeciálne akcie, no možno ani nevieš, ako ich v tom množstve článkov nájsť. Práve preto sme pre teba a tvoju mládež pripravili tento dokument s nápadmi, čo preberať jednotlivé mesiace. Je to návrh, s ktorým sa môžeš hrať, série skrátiť či doplniť, vymeniť mesiace či nájsť niečo úplne iné.

V prvom stĺpci nájdeš tému pre jednotlivý mesiac, potom názov série s klikateľným linkom a v poslednom stĺpci nápad na malý bonus: špeciálnu mládež či iný materiál.

Dúfam, že táto pomôcka ti pomôže pozrieť sa na celý školský rok a na chvíľu si vydýchnuť a nájsť nadšenie pre to, čo je pred vami!

Fotografia: Firmbee.com/Unsplash