V tejto časti ti Lucka ponúka tipy a triky, na čo treba myslieť pri organizovaní špeciálneho eventu.

1. Téma

Séria je venovaná osobnostiam z Biblie. Táto párty je ukončením všetkého, čo sa vaši mládežníci a dorastenci naučili, a teraz budete mať priestor na rozhovory a hodnotenie, aké ste osobnosti vy alebo akými osobnosťami sa chcú stať.

Môžete sa obliecť za nejakú obľúbenú postavu, niečo ako moderný karneval, alebo to môže byť v štýle Hollywood. Fantázii sa medze nekladú. No čo je veľmi dôležité, oznámte to v predstihu a jasne, aby nevznikali nedorozumenia.

2. Promo

Určite si pripravte nejaký plagát či už v online verzii a zavesíte to buď na Facebook alebo Instagram. Odporúčam ti pozývať ľudí osobne a konkrétne. Ľudia sa cítia, že ti na nich záleží a budú mať oveľa väčšiu chuť prísť. Pripomínaj im to často a aktualizuj status, aby to nikomu neuniklo.

3. Jedlo

Jedlo je veľmi dôležité. A čo je ešte dôležitejšie, ako vyzerá a ako je pripravené. Neodporúčam pripravovať jedlo, ktoré by sa malo jesť teplé, ak si už chcete pripraviť niečo špeciálne, pripravte si ho spolu, lebo studené jedlo, ktoré by malo byť teplé, nie je najchutnejšie.

Skús preskúmať apetít svojich mládežníkov/dorastencov a prekvap ich niečím špeciálnym. Nezabudni ani na sladké koláčiky alebo slané chuťovky (niekoľko nápadov na recepty nájdeš aj tu a tu). Daj si snahu aj na prezentácii, neveril by si, aký vplyv to môže mať nie len na chuť, ale celú atmosféru. Aj jednoduché jedlo môže byť pripravené naozaj gurmánsky.

Nezabudni ani na nápoje. Uisti sa, že každému sa niečo ujde, preto si pred nákupom skús prepočítať, koľko ľudí asi očakávate.

4. Program

Na každej párty je pripravený program. Začala by som hrou, ktorá prelomí ľady medzi nepoznanými, ale tiež rozprúdi zábavu a celkovo nakopne atmosféru celej udalosti. Buď kreatívny, inšpiruj sa na internete alebo použi rôzne hry zo sekcie Icebreakre. Nenechaj to na náhodu a buď pripravený. Nemusí to vyzerať ako program na mládeži/doraste.

Hlavným programom by mala byť diskusia, čo sa vaši mládežníci/dorastenci počas tejto série naučili. Mali by zhodnotiť svoje silné stránky, slabé stránky, debatovať o tom, čo by chceli vo svojom živote zmeniť a prečo. Akou osobou by chceli byť a prečo.  Na čom by chceli pracovať, čo je pre ich život dôležité.

Nápady na diskusné otázky:
  1. Ktorá postava v sérii ťa najviac zaujala a prečo?
  2. Kto je tvoj hrdina? Aké má vlastnosti, ktoré by si chcel mať aj ty?
  3. Aké sú tvoje silné a slabé stránky?
  4. Ak by si na sebe mohol zmeniť jednu vec, čo by to bolo?
  5. Kým chceš byť o 5 rokov? Čo pre to môžeš urobiť aj dnes?

Môžete si pripraviť nejaké dotazníky alebo testy, ktoré si budú môcť vyplniť (o niektorých sme písali aj tu). Nakoniec sa za seba modlite a žehnajte si.