Hľadáš nejaké dobré biblické štúdium, ktoré môžeš študovať online? S ľuďmi zo skupinky, kamošmi, mládežou alebo spolužiakom? Chceli by sme ti predstaviť aplikáciu SEEK (Hľadaj). Môžeš si ju zadarmo stiahnuť tu:

Keď si ju nainštaluješ, v nastaveniach si môžeš zvoliť slovenský jazyk. Ak ho preferuješ pred anglickým. Hneď na úvodnej stránke ťa čaká návod, ktorý ťa prevedie krokmi, ako apku používať. Avšak všetci dobre vieme, že najlepšia apka je taká, ktorá sa dá používať intuitívne a vyzerá to tak, že SEEK apka ťa v tomto nesklame.

5 výziev Ježiša

V dolnej časti nájdeš 5 ikoniek, ktoré zodpovedajú 5 Ježišovým výzvam. Ak si však o nich nikdy nepočul ani ty, ani ľudia, s ktorými budeš študovať SEEK kartičky, vôbec to nevadí. Zjednodušene to poviem tak, že zľava doprava sa SEEK apka venuje od najjednoduchších, po najkomplikovanejšie témy. Momentálne je v nej 20 tém, budú však naďalej pribúdať.

Ako študovať lekciu

Povedzme, že si klikol na druhú ikonku a vybral si si tému Konflikt. Keď ju otvoríš, nájdeš tam hlavný biblický text a 3 doplňujúce. Ak si vedúci poctivák, čo verím, že si, odporúčam ti prejsť si tieto texty dopredu.

Keď klikneš na šípku vpravo dole objavia sa ti 3 série otázok – Pohľad späť, Pohľad hore a Pohľad vpred. Postupne si ich – porozklikávaš a bavíš sa o nich s človekom, s ktorým prechádzaš cez toto štúdium.

Na konci sa môžete pomodliť. 

Takéto jednoduché to môže byť. A zároveň budujúce. Učíte sa študovať Bibliu. Premýšľať nad tým, čo nás text učí o Pánu Bohu a o nás. Tiež sa buduje vaše priateľstvo, pretože sa zdieľate o dôležitých veciach.

Niekoľko tipov

  • Nezabudni poslať link na stiahnutie aj človeku, s ktorým to ideš študovať, aby to mal pred sebou.
  • Ak ti nejaká otázka nesedí, nemusíš ju použiť. SEEK apka je nástroj, nie príručka.
  • Ak niektorému textu nerozumieš, skús si ho naštudovať vopred.
  • Ak niektorému textu stále nerozumieš, nehanbi sa to povedať.
  • Pristupuj k tomu tak, že študujete spoločne, nie tak, že ty si ten, čo všetko vie a nemôže sa mýliť.
  • Nechaj človeka, ktorého vedieš, vybrať tému. Možno sa bude zaujímať o veci, ktoré by ti ani nenapadli.

Daj nám vedieť nápady na vylepšenie. Bude nám potešením urobiť túto apku ešte viac “user friendly”. 

Fotografia: Michal Pončák