Pamätám si na roky, keď som dochádzala na vysokú školu a snažila som sa tento čas rozumne vyplniť. Dnes sa mi takýto čas otvára najmä pri chôdzi či upratovaní, ale cieľ je rovnaký: Ako dobre spravovať svoj čas aj v maličkostiach? Jedným zo spôsobov, ktoré sa mi osvedčili najlepšie, je počúvanie príjemnej hudby a dobrých podcastov.

Rada na sociálnych sieťach sledujem, čo počúvajú moji kamaráti, a tak hľadám inšpiráciu. A tak som sa pri písaní tohto článku opýtala: Aké kresťanské podcasty by si odporúčal? Tu sú niektoré z odpovedí:

Slovenské podcasty

Slovensko nezaostáva za zahraničím a máme niekoľko skvelých možností:

Zabudnuté cesty

Mnohí z vás určite poznajú Jančiho a Josého, ktorí tvoria podcast s názvom Zabudnuté cesty. Sérií majú hneď niekoľko, venujú sa témam ako šabat, emócie, cirkev, evanjelium a mnoho ďalších. A ak radšej čítate, napísali dve knihy a niekoľko materiálov. Viac nájdete tu:

Michal Kevický

Michal Kevický je kazateľom zboru Viera BJB v Bratislave. Jeho podcasty tvoria zamyslenia a kázne v tematických sériách, ktoré majú zvyčajne okolo 30 minút.  

Pavel Hanes

Pavel Hanes je uznávaným slovenským teológom. Jeho kázne nájdete najmä na YouTube, ale bol tiež hosťom vo viacerých podcastoch. Niektoré nahrávky nájdeš napr. tu:

Rádio 7

A radi odporučíme aj Rádio 7 pre všetkých z vás, ktorí radi počúvajú hudbu pri rannom ceste autom alebo pri práci. 

Zahraničné podcasty

Ak pre vás angličtina netvorí jazykovú bariéru, môžete siahnuť po desiatkach ďalších podcastov. 

Francis Chan a Timothy Keller

Mnohí z vás poznajú mená ako Francis Chan či Timothy Keller, ktorí sú nielen teológmi a pastormi, ale aj autori bestsellerov. Obaja majú aj podcasty: Francis Chan podcast s názov Crazy Love a podcast Timothyho Kellera tvoria nahrávky jeho kázní.

Ask Pastor John

John Piper je meno, ktoré ste zrejme počuli viackrát. V podcaste Ask Pastor John nájdete množstvo cca 10-minútových nahrávok, v ktorých odpovedá na ťažké pastorálne a teologické aj na témy ako antikoncepcia, uzdravovanie či utrpenie.

BibleProject

A nesmieme zabudnúť ani na podcast od BibleProject. Mnohí z vás BibleProject poznajú cez YouTube videá alebo plány čítania Biblie, takže vás možno prekvapí, že majú aj vlastný podcast. Tim a John sa spoločne rozprávajú o biblickej teológii za videami a sériami, ktoré tvoria.

Josiah Venture Stories

Naša partnerská organizácia Josiah Venture má tiež podcast, v ktorom sú hosťami misionári z krajín Európy. Dozviete sa viac o ich príbehoch aj o tom, ako vyzerajú služby v ďalších krajinách.

POINT online

A, samozrejme, nezabudnime na odporúčanie podcastu POINT online pre všetkých mládežníckych vedúcich. Najnovšie si môžete vypočuť sériu o uctievaní a čakajú nás ešte ďalšie zaujímavé série. 

Dúfam, že tento zoznam poslúžil ako inšpirácia a ak máte odporúčania na ďalšie podcasty, určite nám ich napíšte do komentára pod článok alebo na našom Instagrame.

Fotografia: Juja Han/Unsplash