BibleProject je nezisková organizácia financovaná z crowdfundingu, ktorá produkuje bezplatné biblické videá, podcasty, blogy, kurzy a vzdelávacie biblické zdroje, aby pomohla sprístupniť biblický príbeh každému a všade.

Jedným z hlavných presvedčení tejto organizácie je, že Biblia je od prvej strany až po posledné slovo jednotným príbehom, ktorý vedie k Ježišovi. Táto rozmanitá zbierka starovekých kníh oplýva múdrosťou pre náš moderný svet. Keď necháme biblický príbeh hovoriť sám za seba, veríme, že Ježišovo posolstvo premení jednotlivcov aj celé spoločenstvá.

Mnohí ľudia nesprávne chápu Bibliu ako zbierku inšpiratívnych citátov alebo božský návod na použitie, ktorý spadol z neba. Väčšina z nás sa prikláňa k častiam, ktoré sa nám páčia, a vyhýba sa častiam, ktoré sú mätúce alebo dokonca znepokojujúce.

Cieľom tohto projektu je pomôcť ľuďom prežívať Bibliu spôsobom, ktorý je prístupný, pútavý a transformujúci. Predstavuje literárne umenie Písma a sleduje biblické témy od začiatku do konca a jeho materiály majú za cieľ pozdvihnúť Bibliu pre všetkých ľudí a upriamiť náš pohľad na jej jednotné posolstvo.

BibleProject Slovensko

BibleProject a materiály, ktoré tvoria, už môžeš postupne nájsť aj v slovenskej verzii! Na webe nájdeš videá so slovenským dabingom (v dobe, keď píšeme tento článok, sú to videá zo série Spoznaj Bibliu, konkrétnejšie novozákonné knihy), ktoré si môžeš stiahnuť a použiť na mládeži a aj plagáty so slovenským textom.

Materiály na stiahnutie

Či už chceš stiahnuť video alebo použiť záber z videa ako grafiku či vysvietenie pri sumarizácii témy, nájdeš ich v slovenčine na tomto linku:

BibleProject na sociálnych sieťach

Nezabudni sledovať BibleProject Slovensko na sociálnych sieťach, kde sa nielenže dozvieš najnovšie informácie o tom, aké videá vychádzajú, ale môžeš ich príspevky repostnúť aj na vaše mládežnícke stránky na Facebooku či Instagrame.

A čo s tým ďalej?

Tieto materiály môžeš použiť mnohými spôsobmi. Tu je niekoľko nápadov, ako na to:

  1. Pustite si video, ktoré zhŕňa obsah knihy, o ktorej budete hovoriť na téme či bible study, aby ste lepšie rozumeli kontextu, v ktorom sa budete rozprávať.
  2. Taktiež to môžete urobiť naopak: po téme skúste svojim mládežníkom dať otázky, na ktoré majú odpovedať (napríklad v menších skupinkách) a potom im pustite video, v ktorom si spoločne vypočujete odpovede.
  3. Pozrite si jedno z videí s niekým, kto nenasleduje Pána Ježiša, a skúste sa spoločne rozprávať o tom, čo ste počuli.

Tak čo? Vyskúšaš to?