LeaderXpress je projekt organizácie 4D (www.4dministries.org), ktorého poslaním je podporovať vedúcich pracovníkov s deťmi a mladými ľuďmi v cirkvi i mimo nej. Cieľom tohto webového portálu nie je len len publikovať články. Chce viac. Chce prepojiť komunitu lídrov v Slovenskej a Českej republike, a vytvoriť im priestor, kde by mohli publikovať veci, ktoré osobne považujú užitočné a tak podporiť a obohatiť službu tých ostatných. LeaderXpress je platformou, kde sa lídri z prostredia cirkvi a mládežníckej práce medzi sebou delia o to najlepšie zo svojich zdrojov, skúseností a know-how.

Obsah a jeho prezentácia sa na portáli neustále vyvíjajú. Momentálne sú najsilnejšie rozvíjané tieto štyri kategórie: Blog, How to, Poradenstvo, Zdroje.

Blog. Slúži ako priestor pre krátke úvahy, rôzne postrehy, dilemy či objavy, ktoré sa často “šrotujú” v hlavách lídrov. Články v tejto kategórii ťa majú inšpirovať, provokovať k mysleniu a vytvoriť spôsob, ako nahliadnuť do sveta iných lídrov.

How to. Alebo po slovensky: “Ako na to.” Trápila ťa niekedy otázka: „Aako by som len…?“ Nás áno. Preto sme vytvorili túto rubriku. Oslovili sme rôznych lídrov, aby nám dali svoje odpovede na rôzne témy a otázky, ktoré si kladú ľudia v službe mladým. Veríme, že tieto odpovede ti budú pomocou pri výzvach, ktoré tvoja služba prináša.

Poradenstvo. Asi to poznáš. Bežnou súčasťou služby mladým ľuďom sú rozhovory poradenského charakteru. Tém je mnoho. Single život, hľadanie Božej vôle, osamelosť, rozvod rodičov… V takých rozhovoroch dostaneš nejednu ťažku otázku. Chceme ti v tom pomôcť a preto sme vytvorili rubriku, kde nájdeš praktické rady a postrehy v tvojej (či už želanej alebo neželanej) poradenskej službe.

Zdroje. Dobrých zdrojov nikdy nie je dosť a preto sme vytvorili rubriku, kde môžeš nájsť tipy a recenzie na dobré knihy, webstránky či podcasty, ktoré využiješ v práci s mladými ľuďmi, skupinami, tímami a osobnom raste. Azda “najhorúcejšou” v tejto rubrike je kategória “5 kníh”, kde ti rôzni lídri odporučia 5 kníh, ktoré by nemali uniknúť tvojej pozornosti.

Veríme, že LeaderXpress je nástroj, ktorý ti môže byť veľkou pomocou v službe mladým ľuďom, tak ako Tomášovi, ktorý nám napísal: “Naozaj mám rád leaderXpress.cz, pomáha mi robiť rozhodnutia a viesť ľudí…” Aký ďalší krok môže urobiť? 1) Navštív našu stránku 2) Sleduj náš FB profil 3) Ozvi sa, ak máš niečo, čo túžiš zdieľať s ostatnými lídrami. A napokon – pošli to ďalej.