Máš nejaký life hack*, ktorý ti zmenil život? 

*Life hack je akýkoľvek trik, skratka, zručnosť alebo nová metóda, ktorá zvyšuje produktivitu a efektivitu vo všetkých oblastiach života.

Ja si pochvaľujem rýchle varenie. Teším sa, keď objavím recept, ktorý trvá aj so samotnou konzumáciou jedla 30 minút! Nádhera.

No rýchlosť nie je vždy výhra, a žiadaný efekt v konečnom dôsledku môže byť úplne iný.

Hneď ako prvé mi napadne moja stužková. Bol sychravý koniec novembra a povedala som si, že do mojich šiat s odhalenými ramenami by sa hodilo trochu opálenej kože. 

Samoopaľovacím prostriedkom som neverila, chodenie do solária som odkladala, ale sen o opálenej pokožke pretrvával, a tak som si 6 dní pred stužkovou zapožičala horské slnko. Povedali mi, že je potrebné dávkovať postupne a začať v malom. Ale informácia, koľko minút znamenalo “začať v malom”, sa už ku mne nedostala. A tak som si tipla.

Nesprávne. 

Na druhý deň ráno som bola tak opuchnutá, že som oči nevedela otvoriť. Do konca týždňa opuch ustúpil, ale moja pokožka zostala úplne vyschnutá so spálenými flakmi okolo očí a úst. Teta kozmetička ma zachránila kvalitným viacvrtvením makeupu à la porcelánová bábika. Doslova som sa cítila ako v Popoluške, keď mi spolužiačky po programe hovorili, aby som si lepšie rozotrela makeup na tvári. Nešlo však o rozotretie makeupu, to sa moja tvár začala šúpať. S úderom polnoci čaro pominulo.

Akokoľvek, pointa tohto príbehu mala byť v tom, že rýchle riešenia sa nevyplácajú vždy.

Niečo potrebuje jednoducho čas.

Niektoré veci sa zmenia len postupnými, na seba nadväzujúcimi krokmi. 

Ak “veci” nazveme službou v lokálnom zbore, a “niečo” sú vzťahy, tak to určite chce čas.

A preto je Škola pre pracovníkov s mládežou celoročný program! 

Pravidelným stretávaním a spoznávaním iných mládežníckych vedúcich prenikáš do zákutí služby. Prostredníctvom vyučovania i mentoringu uchopuješ svoju rolu, spoznávaš seba ako Božie dieťa, učeníka či služobníka. Dozvedáš sa o Bohu priamo z Biblie, či z diskusie s učiteľmi a spolužiakmi. Naberáš zručnosti, ktoré využívaš v domácej službe. Vraciaš sa so skúsenosťou, na ktorej buduješ. Niekedy je vynikajúca, inokedy práve naopak, ale si prepaľovaný, a hľadáš motiváciu v službe vyvierajúcu z dobrého zdroja. 

Toto všetko sa (u)deje, keď to zoberieš vážne. Keď nebudeš očakávať len rýchle tipy a triky, akúsi náplasť, ktorá ihneď zafunguje a tvoje vzťahy či vaša mládež budú kvalitatívne lepšie!  

Si ready?

Prihlás sa do 31. mája (1. kolo) alebo do 31. júla (2. kolo) do nadchádzajúceho ročníka!