Minulý rok sme pre vás pripravili POINT adventný kalendár, v ktorom ste mohli na našom Instagrame každý deň nájsť plán na čítanie Biblie, otázky na premýšľanie aj výzvy pre vás či vašu skupinku. Tento rok chceme v tejto tradícii pokračovať, ale v trochu inej forme.

Čo je to advent?

Rozumejú vaši mládežníci tomu, „čo to je advent?“ A čo ich kamaráti? Ako nám, vedúcim, môže táto informácia pomôcť využiť toto obdobie, aby rástli vo svojom vzťahu s Pánom Bohom? Keď sme nad týmito otázkami premýšľali, rozhodli sme sa vyslať študentov Školy pre pracovníkov s mládežou do ulíc, aby sa túto otázku opýtali okoloidúcich a toto boli ich odpovede. A z nich sme vytvorili sériu vyučovania špeciálne pre toto obdobie. Dúfame, že vás inšpiruje a pomôže vystrojiť vás:

YouTube video

Ako to bude vyzerať?

Každý týždeň chceme publikovať tri články, ktoré môžu slúžiť ako príprava na Príchod a podklad pre vaše stíšenia, ale aj ako základ pre vaše stretnutia mládeže.

Adventný týždeň začneme krátkym videom odpovedí (podobne, ako to, ktoré ste práve videli). V utorky vám chceme priniesť nápady na aktivitku, video, biblický text a otázky na premýšľanie nad textom aj diskusiu.

A vo štvrtky tu nájdeš podklady pre skupinku s aktivitou aj otázky pre rozjímanie nad Božím Slovom.

Veríme, že aj tieto materiály môžu byť pomocou a inšpiráciou pre vás a vaše mládeže!