V piatok nás na KPM čaká 6 skvelých seminárov. Prebiehať budú v dvoch blokoch v čase 15:30 a 17:00. A o čom budú? Prečítaj si, čo o nich povedali samotní rečníci. Na konci nájdeš formulár na prihlasovanie.

Ako sa prihlásiť?

  • Pozri si ponuku seminárov.
  • Vyber si dva z nich a prihlás sa na nich. Využi na to FORMULÁR NA KONCI ČLÁNKU.
  • Registračné ID nájdeš v maile, ktorý ti prišiel po registrácii.
  • Prihlasovanie je možné do 20. 4. 2023.

Ponuka piatkových seminárov

Prečo by kresťania nemali ignorovať otázku duševného zdravia (Katarína Pončáková a Zuzana Ivanecká)

V kresťanskom svete sa často stáva, že otázka mentálneho zdravia je zanedbávaná, pociťovať úzkosť je zlyhaním, ísť k psychológovi hanbou. Je to prejav nedôvery Pánu Bohu alebo múdre riešenie? Ako sa starať o svoju dušu a duše svojich mládežníkov rovnako poctivo ako o svojho ducha?

Dekonštrukcia viery (Janči Máhrik a José Calvo Aguilar)

Dekonštrukcia viery. Niektorých desí. Niektorých láka. Niektorých mätie. Ako v cirkvi dealovať s ťažkými otázkami? Môže byť dekonštrukcia viery konštruktívna? Vidíš okolo seba ľudí, ktorí tvrdia, že na základe racionálneho rozhodnutia, nových myšlienok a faktov prestali byť kresťanmi? Prechádzaš si sám niečím podobným?

Šťastný život singláča…?! (Mark Krupa a Peter Hrubo)

Čakanie na „druhú polovicu“ býva zvyčajne unavujúce. Je vôbec možné žiť život naplno, resp. byť šťastným ako singláč? Ak sa chceš dozvedieť viac o tom, ako žiť svoj život lepšie, aj keď „nikoho“ nemáš, alebo možno mať nebudeš, príď na tento seminár.

Rečník: Mark Krupa, Josiah Venture (seminár bude v českom jazyku), moderuje Peter Hrubo

Kresťanstvo pod paľbou (Richard Nagypal)

Obraňovať vieru je ako byť lekárom. Musíš mať po ruke vercajg s liekmi a vedieť, ktoré kedy použiť. Strieľa sa na rôznych frontoch. Máš pripravenú výstroj alebo držíš v ruke papek? Na tomto seminári budeme rozoberať 10 najsilnejších námietok proti kresťanstvu a odpovede, ktoré kresťanstvo ponúka. Budeme sa učiť, ako s ľuďmi o viere hovoriť, čo povedať, keď nevieš, čo povedať, porozprávam ti svoje trápne momenty na ateistických pivách. Dozvieš sa, ako apologetika môže budovať tvoju vieru alebo vieru tvojich mládežníkov. Príď si obrúsiť svoje nástroje a vylepšiť svoju výbavu, ktorá ti pomôže „byť pripravený dať odpoveď každému, kto sa pýta na dôvod tvojej nádeje“ (1Pt 3:15).

Ježišova Biblia (Tyler Patty)

Akú Bibliu si čítal Ježiš? Zápasíš s otázkami či celými pasážami zo Starého zákona a chcel by si vedieť odpovede? Tento seminár možno neodhalí tajomstvá Starého zákona, ale vysvetlí jeho srdce. Tento seminár bude v čestine.

Nie pornu (Pete Lupton)

Ľahko sa k nemu dostať, ťažko z neho von. S pornografiou sa spájajú hlboké pocity viny a hanby. Na tomto seminári zakladateľ portálu nepornu.cz prinesie nádej, že bojovať sa oplatí. Tento seminár bude v češtine.

[ea_bootstrap show_remaining_slots=1 location=6 default_date=2023-04-21 ]