Práca s dorastom často nebýva prechádzkou ružovou záhradou, no predsa je tak dôležité venovať sa aj tejto skupine. Sú to teenageri vo veku medzi 12 až 16 rokmi, ktorí opúšťajú detstvo, no ešte nevedia, ako byť dospelými. Snažia sa niekam zapadnúť, nájsť svoje miesto v chaotickej mozaike tohto sveta, stretávajú sa s prvými veľkými rozhodnutiami, akým je napríklad výber strednej školy, no tiež prichádzajú prvé lásky. Hlavne hľadajú sami seba.

Ako sa hovorí, topiaci sa i slamky chytá, nuž aj mladí často dávajú na rady svojich kamarátov, ktorí sú rovnako stratení ako oni sami, viac ako na rady skúsených rodičov. Učia sa od fiktívnych hrdinov z filmov a seriálov, zatiaľ čo im realita uniká poza chrbát a po múdre rady chodia na YouTube k vlogerom. Mladí jednoznačne potrebujú ideály. Skutočné vzory, od ktorých sa môžu učiť. A nie len dorastenci, ale aj my všetci.

Nemusíme chodiť ďaleko, životy presne takýchto hrdinov máme v Biblii. Reálni muži a  ženy s reálnymi vlastnosťami v reálnom svete. Žiadne naprogramované roboty. Namiesto scenára – viera v Boha. Namiesto zeleného plátna v pozadí – skutočný svet. Predstavme mladým iné ideály, k akým vzhliadajú. Títo ľudia viedli skutočné boje vo svojich životoch. Áno, boli len ľuďmi, takže okrem obdivuhodných vlastností mali aj svoje slabosti. Ale tie má predsa každý, no nie?

Otvorme teda Biblie a učme sa od mužov a žien viery. Sledujme výhry, učme sa z nich, ale ukážme, že v živote prichádzajú aj prehry, ktoré sú, žiaľ, ľudské. Učme sa, aký charakter má skutočný hrdina, nie len vybájený z Hollywoodu, akého v bežnom svete nestretneme. Učme sa od ľudí, ktorí reálne kráčali po Zemi a nelietali iba v oblakoch.

Pre teba máme tento týždeň pripravenú sériu s názvom Superhrdinovia Biblie. Každá časť obsahuje 3 témy spolu s ďalšími nápadmi, či už na výzdobu alebo hry.