Prečítať Bibliu od začiatku až po koniec je novoročným predsavzatím, ktoré si dalo už mnoho z nás. Často však pôsobí nesplniteľne. Existuje mnoho aplikácií a plánov, ktoré nám v tom chcú pomôcť, ale čo nám môže byť nápomocnejším, je aj niekto, kto na nás dohliada. Ako prečítať Bibliu za krátky čas a popri tom rásť v spoločenstve či vedení malej skupinky?

Na začiatku si treba uvedomiť, že pri čítaní Biblie nejde iba o to, aby sme si na konci mohli povedať: „zvládol som to“. Cieľom by naozaj mal byť Kristus. Cez biblické verše chceme spoznať Ježiša, radovať sa z neho, užívať si ho a veriť mu. Čítanie Božieho slova má prehĺbiť náš vzťah s Kristom.

Ako to funguje?

O tejto výzve sme počuli v Slovinsku, kde ju spolu robia s mládežníkmi pravidelne. Vďaka tomuto rýchlemu čítaniu dokážu vidieť veľký Boží príbeh a témy, ktoré sa v jeho priebehu opakujú. Je to tiež jeden zo spôsobov učeníctva. Mládežníci majú priestor počúvať Boha a zároveň komunikovať s členmi skupiny.

Tento obsah je určený pre odberateľov.

Registruj sa a vyskúšaj neobmedzený prístup na týždeň!
Ak si už registrovaný, prihlás sa.

Prosím . Nie ste členom? Pridajte sa k nám
avatar
Volám sa Baška. Vyštudovala som slovenský jazyk a literatúru, ale nezjem ťa, ak urobíš gramatickú chybu. Za celý svoj život som sa sťahovala sedemkrát a vždy som všade tak trochu cudzinkou. Posledných pár rokov spolupracujem s TCKompas, najmä v Škole pre pracovníkov s mládežou a teraz na pointonline.sk. Najradšej vidím to, keď služobníci a ich tímy rastú a chcem urobiť všetko pre to, aby som im v tom pomohla.