Náš svet je plný utrpenia. Stále, keď zapneme správy alebo rádio, počúvame o smrti, násilí, prírodných pohromách, klamstve a hneve. Stalo sa to takou bežnou súčasťou našich životov, až si niekedy myslím, že sme otupeli. Počujeme strašnú správu, no nijako sa nás nedotkne. Možno napíšeme status na Facebooku alebo Instagrame, ale o niekoľko hodín nás pohltí niečo iné. Všimli ste si však, koľko ľudí práve pre súženie a utrpenie vzdoruje Bohu a odmieta Ho? Ako by ten dobrý Boh, ktorý má byť spravodlivý a milujúci, mohol dopustiť toľko zla a bolesti? 

Mnohých utrpenie posúva smerom k Bohu, a nie od Neho. Práve neistota a bolesť prebudia ich nepokojnú a ustráchanú dušu a začnú si uvedomovať pravdu, že náš život v skutočnosti nevieme kontrolovať. Nemožnosť držať svoj osud pevne v rukách ich privádza do hlbšieho prežívania Božej lásky a milosti. C. S. Lewis raz napísal: “Boh k nám šepká skrze naše potešenie, hovorí cez naše svedomie, ale kričí v bolesti.” Je to čas, keď vedia, že ich jedinou záchranou je Kristus.

Tento obsah je určený pre odberateľov.

Registruj sa a vyskúšaj neobmedzený prístup na týždeň!
Ak si už registrovaný, prihlás sa.

Prosím . Nie ste členom? Pridajte sa k nám
avatar
Volám sa Baška. Vyštudovala som slovenský jazyk a literatúru, ale nezjem ťa, ak urobíš gramatickú chybu. Za celý svoj život som sa sťahovala sedemkrát a vždy som všade tak trochu cudzinkou. Posledných pár rokov spolupracujem s TCKompas, najmä v Škole pre pracovníkov s mládežou a teraz na pointonline.sk. Najradšej vidím to, keď služobníci a ich tímy rastú a chcem urobiť všetko pre to, aby som im v tom pomohla.